LePa/Kasiysi U12 YJ-Joukkue (2015) tavoitteellisille pelaajille – Avoimet harjoitukset käynnistyvät syyskuussa ja joukkuetoiminta marraskuussa

21.8.2026

Etsitkö ympäristöä, jossa kokonaisvaltainen pelaajakehitys on toiminnan keskiössä? Leppävaaran Pallo (LePa), FC Kasiysi ja Pohjois-Espoon Ponsi (PEP) aloittavat yhteisjoukkuetoiminnan P2015-ikäluokassa 1.11.2026. U12 YJ-toiminta tarjoaa kilpatason pelaajille vahvan ja tavoitteellisen ympäristön kulkea kohti omia tavoitteita ja kansallista huippua. 

Tarjoamme pelaajillemme: 

  • Moniammatillisen valmennustiimin 

  • Nykyaikaiset kehitystyökalut 

  • Kaksi joustavaa peliryhmää 

  • Erinomaiset olosuhteet 

Avoimien harjoitusten aikataulu: 

pe 4.9. alkaen Karakallion tekonurmella kello 18.3–20.15 

Ilmoittautumiset avoimiin harjoituksiin sähköpostitse YJ:n vastuuvalmentaja Pyry Korhoselle (pyry.korhonen@leppavaaranpallo.com). Kerrothan ilmoittautumisen yhteydessä pelaajan nykyisen joukkueen ja kuvauksen itsestäsi pelaajana.  

Jos perjantait ajankohtana ei sovi teille, ole yhteydessä alla oleviin yhteystietoihin ja sovitaan ajankohta pelaajakohtaisesti. 

Lisätiedot yhteisjoukkuetta koskevissa kysymyksissä valmennuspäälliköiltä: 

Valmennuspäällikkö Otto Oja (LePa) otto.oja@leppavaaranpallo.com / 050 3255 760 

Valmennuspäällikkö Jimi Knutsson (FC Kasiysi) jimi.knutsson@kasiysi.fi / 050 5688 428

 Aiemmat uutiset yhteisjoukkuetoimintaan liittyen:

https://www.leppavaaranpallo.com/uutiset/lepa-kasiysi-ja-pep-aloittavat-yhte/

https://www.leppavaaranpallo.com/uutiset/2015-syntyneiden-poikien-yhteisjouk/